Święto Miasta i Gminy Halinów 2 Maja 2013 REKORDOWE TŁUMY NA ŚWIĘCIE

Tegoroczne obchody Święta Miasta i Gminy Halinów 2 Maja pomimo zachmurzenia i przelotnych opadów deszczu nie odstraszyły mieszkańców Halinowa i okolic, a wręcz przeciwnie, frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów i była rekordowa. Świętowaliśmy dwunastą rocznicę nadania praw miejskich. Organizatorem było Gminne Centrum Kultury przy współpracy z Urzędem Miejskim w Halinowie.

Obchody rozpoczęły się Mszą Św. w kościele NMP Łaski Bożej w której uczestniczył senator Henryk Górski oraz Burmistrz Halinowa Adam Ciszkowski z przedstawicielami władz samorządowych.

Rozrywkowa część uroczystości rozpoczęła się o godz. 16, tradycyjnie już na terenie przyległym do Gminnego Centrum Kultury przy ul. 3 Maja 8. Na scenie pojawił się Witold Odrobina dziennikarz radiowy, który powitał wszystkich gości i zaprosił na występ rodzimej gwiazdy – zespołu „WARMSIDE” z Halinowa. Więcej…