HomeStrona główna KontaktKontakt O nasO nas

Piknik plenerowy w Cisiu - 22 czerwca 2024 r.

Święto Miasta i Gminy Halinów 

2 maja

2015

Plakat imprezy

swietomiastagminyhalinow2015strn

Wersja PDF

Do pobrania

Galeria zdjęć z imprezy:

Filmy z imprezy:

 

——————————————–
Relacja z imprezy (Lokalnie TV)
ZOBACZ
——————————————————————————–
O Święcie Miasta i Gminy Halinów w tygodniu „Lokalna”
LokalnaSwieto15

Święto Miasta i Gminy Halinów 2 Maja 2015 roku odbyło się hucznie i przy rekordowej frekwencji – ponad 5 tysięcy widzów na zespole Akcent. Świętowaliśmy 14 rocznicę nadania praw miejskich.

Tradycyjnie przed piknikiem odbyła się msza św. w parafii NMP Matki Łaski Bożej w Halinowie, którą odprawił ksiądz proboszcz Robert Rafał Szewczyk. W mszy uczestniczyli Burmistrz Halinowa Adam Ciszkowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Halinowie Marcin Pietrusiński wraz z radnymi Rady Miejskiej, a także radni powiatowi Piotr Wieczorek, Ireneusz Piasecki i Robert Grubek, urzędnicy halinowskiego magistratu oraz poczty sztandarowe z halinowskich szkół, straże pożarne z terenu Gminy Halinów, pracownicy jednostek organizacyjnych Urzędu Miejskiego i mieszkańcy. Przemarsz spod kościoła na teren pikniku przy Gminnym Centrum Kultury poprowadził szef klubu harleyowców Gremium MC Marek Grabowski, który na motocyklu wjechał wraz z Burmistrzem Adamem Ciszkowskim.

Na terenie imprezy gości witała konferansjerka, którą w tym roku była aktorka Anna Powierza. Tuż po chwili na scenę weszli zwycięzcy biegów pod hasłem „Szkoła biegnie z respektem” organizowanych przez Klub Sportowy Respekt Halinów oraz Zespół Szkół w Halinowie i odbyła się ceremonia wręczenia nagród. Zaraz potem zagrał i zaśpiewał rodzimy zespół Reaven. Około godz.18.00 na scenę weszli tancerze z Centrum Rehabilitacji pod Dębami pod wodzą Daniela Zabielskiego. Grupa dała barwny pokaz zumby i reggaeton. Następnie swoje umiejętności wokalne zaprezentowała Gabriela Gołaszewska. Zagrała i zaśpiewała trzy utwory. Po chwili mięliśmy kolejne dekoracje. Tym razem wręczenie nagród w turnieju piłki plażowej o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Halinowie. Za chwilę na scenę weszła grupa New Project Band. Ten coverowy zespół bardzo przyjemnie łączy klimaty funky i rocka. Po ich występie na scenę zaprezentowali się zwycięzcy w turnieju piłki nożnej o Puchar Burmistrza Halinowa. Zawody zorganizował klub Stowarzyszenie Rozwijamy Talenty. Akurat w tym momencie na piknik dotarła Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska i wraz z Burmistrzem Halinowa oraz prezesem SRT Piotrem Wieczorkiem wręczyła nagrody młodym piłkarzom.

Wielkimi krokami zbliżaliśmy się do kulminacyjnych wydarzeń Święta Miasta i Gminy. Około godz. 20 zaplanowany został moment wręczenia honorowych wyróżnień. W tym roku tytułu „Zasłużony dla Gminy Halinów” otrzymali Państwo Joanna i Stanisław Roszkowscy oraz Zakład Komunalny w Halinowie. Laudacje zostały odczytane w obecności między innymi starosty mińskiego Antoniego Jana Tarczyńskiego, wicestarosty Krzysztofa Płochockiego, posła Krzysztofa Borkowskiego, wspomnianej już Wicemarszałek Województwa Janiny Ewy Orzełowskiej, radnych i wielu innych VIP-ów.

Po zakończeniu części oficjalnej czekaliśmy już na dwa najważniejsze koncerty tego dnia. Publiczność coraz bardziej kłębiła się pod sceną. Wszyscy oczekiwali pierwszej gwiazdy wieczoru – zespołu VIDEO. I nie można było żałować. Oglądaliśmy i wysłuchaliśmy świetnego koncertu grupy Wojtka Łuszczykiewicza. Tuż przed kolejną gwiazdą – rozbłysło niebo. Pokaz ogni sztucznych to stały punkt Święta Miasta i Gminy. Po chwili na scenie krótki pokaz hip hopu zaprezentowały Amy Woźnica z koleżanką.

Po nim został już tylko zespół AKCENT, a sponsorem występu był pan Mirosław Lesiński – autoryzowany partner firmy Viessmann. W tym roku zespół obchodzi jubileusz 25-lecia istnienia na scenie disco-polo. I rzeczywiście jest to duet, który przyciąga zarówno młodych, jak i nieco starszych. Publiczność śpiewała z zespołem niemal każdą piosenkę. To było istne szaleństwo. Tuż przed występem AKCENT-u pan Mirosław Lesiński otrzymał od Dyrektora Gminnego Centrum Kultury Dariusza Kowalczyka, Burmistrza Halinowa Adama Ciszkowskiego i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Halinowie Marcina Pietrusińskiego statuetkę Rycerza Okunia – nagrodę przyznawaną od zeszłego roku przez GCK dla Mecenasa Kultury za wspieranie działań kulturalnych na terenie Gminy Halinów.

Sponsorem generalnym Święta Miasta i Gminy Halinów 2015 był Mirosław Lesiński firma wod-kan i CO, autoryzowany partner firmy Viessmann.

Pozostali sponsorzy: Centrum Rehabilitacji Pod Dębami, Bank Spółdzielczy w Halinowie, Zakład Optyczny Radość, Express Serwis Mariusz Truszkowski, MBM Meat Food Sp. z o.o., ODIDO Sklep Ogólnospożywczy Agnieszka i Przemysław Mirosz, Mar-kop Marek i Ewa Słodownik, Marplast Marek Wysocki, Maropak Wiesław Marczak, Kwiaciarnia Magnolia, Darksus.com, Sklep z Zabawkami Pszczółka Maja, Niepubliczne Przedszkole Wyliczanka, Perfekt Print, Asajo-med., Merkury Siedlce, Cetus Sp. z o.o.

  • Facebook
  • YouTube