HomeStrona główna KontaktKontakt O nasO nas

Piknik plenerowy w Cisiu - 22 czerwca 2024 r.

Święto Miasta i Gminy Halinów

2 maja 2018

Miejsce imprezy:

obiekt sportowy w Długiej Kościelnej

ul. Wesoła 6

net-plakat-swieto-miasta-2018

Relacja z imprezy:

ZOBACZ

2 maja 2018 roku odbyło się Święto Miasta i Gminy Halinów. To cykliczna impreza organizowana przez Gminne Centrum Kultury we współpracy z Urzędem Miejskim w Halinowie. Odbywa się co roku przy wsparciu wielu sponsorów. Tym razem miała szczególny akcent, ponieważ jej honorowym gościem był Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Duda. Warto odnotować, że to pierwsza i historyczna wizyta głowy państwa w Halinowie – w Dniu Święta Flagi.

Uroczystości obchodów Święta Miasta i Gminy rozpoczęły się mszą św. w kościele św. Anny w Długiej Kościelnej, którą celebrował ks. proboszcz Jan Ruciński z księdzem wikariuszem. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz samorządowych Halinowa, strażackie i szkolne poczty sztandarowe, a oprawę muzyczną zapewniła orkiestra OSP Okuniew pod dyrekcją kapelmistrza dh Krzysztofa Bańkowskiego. Po mszy Burmistrz Halinowa Adam Ciszkowski i Przewodniczący Rady Miejskiej w Halinowie Marcin Pietrusiński wręczyli Wicemarszałek Senatu RP Marii Koc tabliczkę z podziękowaniami za wspieranie rozwoju Gminy Halinów. Pani Marszałek w odpowiedzi na słowa uznania, podkreśliła, że osiągnięcia w budowie infrastruktury oraz sukcesy w działaniach społeczno-kulturalnych na terenie Gminy Halinów nie doszłyby do skutku, gdyby nie prężne działania władz gminy w tym Pana Burmistrza.

Po mszy św. zebrani przeszli na pobliskie boisko w Długiej Kościelnej, gdzie orkiestra OSP Okuniew odegrała hymn państwowy i rozpoczął się pilnik. Po chwili doszło do wielkiej niespodzianki. Do Halinowa przyjechał Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką, aby w Dniu Święta Flagi 2 Maja spotkać się z mieszkańcami i rozdać im biało-czerwone flagi. Na zakończenie wizyty pary prezydenckiej Burmistrz Adam Ciszkowski wraz z Wicewojewodą Mazowieckim Sylwestrem Dąbrowskim i samorządowcami z Halinowa wręczył Prezydentowi pamiątkowy zegar z wizerunkiem halinowskiego urzędu – w zamian otrzymał rycinę Pałacu Prezydenckiego. Samorządowcy zaśpiewali też parze prezydenckiej „100 lat”.

Na scenie odbywały się występy. Zaprezentowały się dzieci ze szkoły podstawowej w Halinowie, Cisiu i Brzezinach oraz młodzież z GCK pod kierunkiem Katarzyny Jureckiej. Wystąpił lokalny zespół Grupa z O. O., a po nich zespół oraz The Stars. Imprezę poprowadziła wokalista Ilona Rojewska-Błocka oraz prezenter telewizyjny Arek Braxton.

Tradycyjnie podczas pikniku Burmistrz Halinowa Adam Ciszkowski wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Halinowie Marcinem Pietrusińskim i Posłem na Sejm RP Danielem Milewskim wręczyli mieszkańcom biało-czerwone flagi.

Na scenie odbywało się wręczenie nagród w turnieju piłki nożnej, wręczenie wyróżnień strażackich.

Honorowe podziękowania od Burmistrza i Rady Miejskiej w Halinowie otrzymali: Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dabrowski, Poseł na Sejm RP Daniel Milewski oraz Minister środowiska Henryk Kowalczyk, w imieniu którego pamiątkową tabliczkę odebrała Anna Król – wiceprezes NFOŚiGW.

Kulminacyjnym punktem imprezy był występ kultowego zespołu Lady Pank, który przez 1,5h prezentował swoje szlagiery. Drugą gwiazdą był zespoł Defis. Tuż nim na zakończenie wszyscy zgromadzeni mogli obejrzeć pokaz sztucznych ogni.

Za pomoc w zabezpieczeniu imprezy dziękujemy OSP Długa Kościelna i OSP Cisie oraz policji z Halinowa.

Oprac. GCK

Zdjęcia z imprezy:

  • Facebook
  • YouTube