HomeStrona główna KontaktKontakt O nasO nas

Piknik plenerowy w Cisiu - 22 czerwca 2024 r.
Odpust św. Rocha w Okuniewie 2012

19 sierpnia odbył się w Okuniewie Odpust św. Rocha. Święty ten ma swoje miejsce kultu nie tylko w Parafii Okuniewskiej, ale także od wieków kultywowany jest w Polsce i Europie. Msza św. odpustowa została odprawiona o godz. 11.30 przez księdza dziekana Jana Gołębiewskiego z Sulejówka. Uczestniczyło w niej wielu parafian.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z Odpustu św. Rocha w Okuniewie

W organizację święta parafii włączyło się Gminne Centrum Kultury, które przygotowało wiele atrakcji. Strzałem w dziesiątkę okazało się zaproszenie do Okuniewa klubu V-Max z Mińska Mazowieckiego, którego prezes Jacek Tomkiewicz zorganizował wyścigi kolarskie MTB. Na miejsce zawodów wybrano teren wokół ruin Okuniewskiego pałacu. Pomysł wypalił. Teren okazał się niebywale atrakcyjny do crossowego ścigania.

W tym samym czasie trwał piknik na okuniewskim rynku. Na scenie przed budynkiem GCK  dyrektor ośrodka Dariusz Kowalczyk powitał publiczność. Rozpoczęły się występy. Na gitarach zagrały i zaśpiewały Julia Bielawska, Zuzia Gałkowska i Klaudia Laskowska, a później Mateusz Labuda, Oliwia Labuda i Gabrysia Kikoła.  Wysłuchaliśmy recitalu mieszkanki Okuniewa Ewy Wyganowskiej oraz koncertu Ani Szulim z zespołem. Wielkie brawa zebrał też sołtys Okuniewa Krzysztof Mościcki, który wykonał autorską piosenkę na cześć Okuniewa. Na scenie odbyła się też dekoracja zwycięzców wyścigu kolarskiego. Upominki wręczał burmistrz Halinowa Adam Ciszkowski. Na finał zagrał zespół MATT, który porwał mieszkańców do tańca. Zabawa trwała do g.21.

Podczas Odpustu odbył się też konkurs plastyczny, który zorganizowała instruktorka plastyki GCK Elżbieta Pankiewicz. W parku dzieci grały też w siatkówkę plażową. Nie zabrało jakże typowych dla Odpustu straganów z watą cukrową, lodami i balonikami na druciku. Do tego świeciło piękne słońce.

Gminne Centrum Informacji w Halinowie w ramach akcji „Masz Głos Masz Wybór – Dostępne Sesje Rady, Dostępni Radni” zorganizowało stoisko dla radnych Rady Miejskiej w Halinowie na którym mieszkańcy gminy Halinów mogli uzyskać informacje o posiedzeniach komisji i sesji Rady Miejskiej, porozmawiać z radnymi o pracy Rady Miejskiej, otrzymać informacje o transmisjach sesji Rady Miejskiej oraz przysługujących im prawach. W akcję aktywnie włączyli się samorządowcy z Gminy Halinów: Przewodniczący – Marcin Pietrusiński, Wiceprzewodniczący Bogdan Janczarek i Dawid Wojda, Anna Ludwiniak – Przewodnicząca Komisji do Spraw Młodzieży, Oświaty, Kultury i Sportu, Katarzyna Goździewska oraz Andrzej Milczarek – Przewodniczący Komisji do Spraw Zdrowia, Spraw Społecznych, Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego. Radni zapraszając do na sesje Rady Miejskiej rozdając specjalnie przygotowane w tym celu materiały w ramach akcji „Masz Głos Masz Wybór”. 

Sponsorem głównym Odpustu był pan Marian Morawski – firma Mercor. Wielkie podziękowania należą się również pozostałym sponsorom, głównie firmom z Okuniewa, które wsparły imprezę. Byli to: Małgorzata Kądzioła – firma Sebo, Józef i Teresa Czerwińscy – Wyrób Luster, Hotel Srebrny Świerk, a także firmy Pertom Tomasz Perkowski, Maropak Wiesław Marczak, Bank Spółdzielczy w Halinowie, Bruk-bud oraz Piekarnia Megma z Halinowa.

Podziękowania należą się wszystkim osobom, które włączyły się w organizację tegorocznego Odpustu, księdzu proboszczowi Dariuszowi Wieczorkowi, sołtysowi Krzysztofowi Mościckiemu, a także pracownikom Gminnego Centrum Kultury.

Opracował Dariusz Kowalczyk

Zdjęcia z wydarzenia:

  • Facebook
  • YouTube