HomeStrona główna KontaktKontakt O nasO nas

Piknik plenerowy w Cisiu - 22 czerwca 2024 r.

3 marca 2019 r. odbył się w Halinowie Bieg Wilczym Tropem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w ramach ogólnopolskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych nad którym patronat honorowy objął Prezydent RP Andrzej Duda. Ulicami Halinowa pobiegło 80 osób. Bieg już po raz drugi zorganizowało Gminne Centrum Kultury dzięki współpracy z Fundacją Dziękujemy za Wolność i panem Adamem Zawadzkim. Projekt był finansowany ze środków Powiatu Mińskiego.

Trasę biegu zabezpieczali strażacy z OSP Długa Kościelna i OSP Cisie oraz policjanci z Komisariatu Policji w Halinowie. Wystawę historyczną przygotowali członkowie Stowarzyszenia Historycznego im. 7 Pułku Lansjerów Nadwiślańskich z Halinowa oraz Wolontariat „Otwartych serc” z Wołomina. Dużą grupę uczestników stanowiła ekipa nordic walking „Sonsiedzi Team” z Okuniewa.

Każdy uczestnik biegu otrzymał bezpłatny pakiet startowy z pamiątkową koszulką i medalem. Do pokonania był symboliczny dystans 1963m, który nawiązuje do roku, w którym został zastrzelony ostatni Żołnierz Wyklęty Józef Franczak ps. Lalek.
GCK ufundowało nagrody za zajęcie miejsc na podium. Wręczali je Burmistrz Halinowa Adam Ciszkowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Halinowie Marcin Pietrusiński i radny Adam Rudnicki.
W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Julia Bielawska, drugie Joanna Szkaradkiewicz a trzecie Weronika Sado.
W kategorii mężczyzn wygrał Michał Kawa, drugi był Robert Zagórny, a trzeci Przemysław Parobczy.
W kategorii dzieci pierwsze miejsce zajął Wojciech Kozdój, drugie Julian Kwaśniewski, a trzecie Piotr Rudnik.
Na zakończenie na wszystkich uczestników czekała grochówka.
Dodatkowo, w ramach gminnych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych 1 marca 2019 r. odbyła się projekcja filmu „Z niepamięci”, którą obejrzeli uczniowie Gimnazjum w Halinowie.

  • Facebook
  • YouTube