HomeStrona główna KontaktKontakt O nasO nas

Dni otwarte Nowego Domu Kultury w Halinowie 23-24 marca 2024 r.
XII Halinowski Dni Muzyki

15 września rozpoczęły się XII Halinowskie Dni Muzyki. Pierwszy koncert odbył się w budynku GCK w Halinowie przy ul. 3 Maja 8. Wystąpili: Anna Mikołajczyk – sopran, Katarzyna Glensk – pianino i Mirosław Borczyński - baryton. Wysłuchaliśmy znanych arii operowych i operetkowych m.in. z oper Carmen czy Don Giovanni. Przybyło 50 osób. Koordynatorem projektu jest Mirosław Borczyński. Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Halinowa Adam Ciszkowski.

XII Halinowskie Dni Muzyki

Zdjęcie 1 z 12

Drugi z koncertów w cyklu „XII Halinowskie Dni Muzyki” odbył się 22 września w Michałowie. Wystąpiła Orkiestra Moralnego Niepokoju w składzie: Dorota Wasilewska (śpiew, pianino), Paweł Goleń (kontrabas), Mateusz Wachowiak (akordeon). Przybyło blisko 120 osób.

XII Halinowskie Dni Muzyki

Zdjęcie 1 z 8

Ostatni koncert 29 września w kościele Długiej Kościelnej. Wystąpił chór Il Canto Magnificat pod dyrekcją Marty Zamojskiej-Makowskiej. Na koncert przybyło ponad 100 osób.

XII Halinowskie Dni Muzyki

Zdjęcie 1 z 7

W dniach 15-29 września w niedzielne popołudnia mieszkańcy gminy Halinów już po raz dwunasty wzięli udział w cyklu koncertów pt. Halinowskie Dni Muzyki. Celem festiwalu jest ukazywanie wartościowej twórczości muzycznej nie tylko w samym Halinowie, ale i w okolicznych miejscowościach. Tym razem poza stolicą gminy muzyka zabrzmiała również w Długiej Kościelnej i Michałowie. Tegorocznym tematem cyklu zatytułowanego „Viva il canto” były rozmaite formy śpiewu powstałego w różnych okresach. 15 września Gminne Centrum Kultury w Halinowie ugościło wielbicieli śpiewu operowego, operetkowego i pieśni. Najpiękniejsze arie z repertuaru polskiego i światowego wykonali: Anna Mikołajczyk – sopran i Mirosław Borczyński – baryton z towarzyszeniem na pianinie Katarzyny Glensk. Tydzień później sala teatru w Michałowie zapełniła się do ostatniego miejsca chętnymi do wysłuchania piosenek z lat 50-tych i 60-tych z repertuaru m.in. Ireny Santor, Jerzego Połomskiego, Marka Grechuty, Ewy Demarczyk, Piotra Szczepanika. Zaśpiewała je Dorota Wasilewska wraz z Orkiestrą Moralnego Niepokoju. Ostatni koncert zamykający cykl odbył się w kościele pw. św.Anny w Długiej Kościelnej, w którym zabrzmiały perły muzyki klasycznej w wykonaniu chóru „Il Canto Magnificat” i zespołu instrumentalnego „Quattro” pod dyrekcją Marty Zamojskiej-Makowskiej, która również zaśpiewała sopranowe arie Mozarta i Bacha.

Dwunasta odsłona festiwalu organizowanego przez Fundację Upowszechniania Kultury z Halinowa i Gminne Centrum Kultury pozwoliła na uczestnictwo w koncertach na najwyższym poziomie artystycznym. Mieszkańcy gminy skorzystali z tej możliwości wyjątkowo licznie – w sumie uczestniczyło blisko 300 osób – po każdym koncercie nagradzając wykonawców długimi brawami. Zgodnie z tradycją zapoczątkowaną od pierwszej edycji festiwalu, honorowy patronat nad imprezą objął burmistrza Halinowa Adam Ciszkowski, a patronat medialny Tygodnik Lokalna. Koordynacją artystyczną projektu zajmował się Mirosław Borczyński, zaś festiwal wsparł finansowo powiat miński.

MB

 

  • Facebook
  • YouTube