HomeStrona główna KontaktKontakt O nasO nas

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym IX Edycja – 15 sierpnia 2021    Odpust Parafialny w Wielgolesie Brzezińskim – 15 sierpnia 2021 r.    Festiwal „Rycerski Okuniew” – 19 września 2021 r.

28 czerwca 2020 r. odbyło się plenerowe spotkanie z okazji „Imienin Haliny w Halinowie”. To wydarzenie, które od kilku lat organizuje Gminne Centrum Kultury, aby przy muzyce i różach świętować imieniny pięknego imienia „Halina”, a jednocześnie przypominając, że nazwa miejscowości wzięła się od imienia córki właściciela majątku Długa Kościelna – Haliny Kuszkowskiej.

Spotkanie odbyło się z zachowaniem obowiązujących zasad reżimu sanitarnego. Przybyło ponad 100 osób, w tym radna, przewodnicząca komisji ds. młodzieży, oświaty, kultury i sportu Anna Ludwiniak. Spotkanie umilił graniem Edward Piekut. Na scenie pojawiła się też grupa wokalna seniorów ze stowarzyszenia „Jesienne Marzenia” z Halinowa pod przewodnictwem pani Ireny Robak. Nie mogło zabraknąć toastów i pysznego ciasta. Całość zorganizował i poprowadził dyrektor GCK Dariusz Kowalczyk.

  • Facebook
  • YouTube