HomeStrona główna KontaktKontakt O nasO nas

Piknik plenerowy w Cisiu - 22 czerwca 2024 r.

Święto Miasta i Gminy Halinów 

2 maja

2012

Od 2002 r. na terenie Domu Kultury odbywają się 2 maja coroczne festyny z okazji Święta Miasta i Gminy Halinów. Są one okazją do spędzania przez mieszkańców wolnego czasu przy występach dziecięcych i młodzieżowych zespołów działających na terenie gminy, wysłuchania koncertów, skorzystania z wielu atrakcji i rozrywek przygotowanych każdego roku wokół Domu Kultury.

2 maja b.r. obchodziliśmy po raz jedenasty Święto Miasta i Gminy Halinów. Piknik zgromadził bardzo wielu mieszkańców i to nie tylko naszej gminy. Organizatorem było Gminne Centrum Kultury oraz Urząd Miejski w Halinowie.

Zanim rozpoczęło się świętowanie, w parafii Matki Łaski Bożej w Halinowie odbyła się msza św. odprawiona w intencji mieszkańców. Wzięli w niej udział przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Halinowie na czele z burmistrzem Adamem Ciszkowskim. Po mszy mieszkańcy przeszli na teren Gminnego Centrum Kultury w Halinowie przy ul. 3 Maja 8, gdzie już od wczesnych godzin porannych trwały przygotowania do pikniku. Kolorowe stragany, wata cukrowa, karuzele, dmuchańce – niczego nie brakło, zwłaszcza atrakcji dla najmłodszych.

Wstępy na scenie rozpoczęły się o godz.15. Jako pierwszego zobaczyliśmy śpiewającego aktora Tomka Kalczyńskiego z zespołem. W tym czasie spod Urzędu Miejskiego w Halinowie formowała się parada strażacka złożona z druhów OSP Cisie, OSP Okuniew i OSP Długa Kościelna. W paradzie wziął też udział Krzysztof Szuster z Budzisk, który zaprezentował zabytkową sikawkę konną. Po kilkunastu minutach całość dotarła na teren pikniku. Strażaków powitał ze sceny burmistrz Adam Ciszkowski. W programie nie mogło zabraknąć pokazów strażackich, które cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Ok. godz. 17 na scenie pojawili się podopieczni Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Kubuś”. Ich występ został przyjęty bardzo ciepło prze zgromadzoną publiczność, a burmistrz Adam Ciszkowski i przewodniczący Rady Miejskiej w Halinowie Marcin Pietrusiński podziękowali prezes stowarzyszenia Urszuli Puniewskiej za zaangażowanie w pracę z niepełnosprawnymi młodymi ludźmi. Następnie podziwialiśmy umiejętności taneczne grupy Fusion Style, która działa w ramach halinowskiego Music Star Studio. Bawił nas też komik Grzegorz Halama. Niebywałą euforię spowodował zaś sobowtór Maryli Rodowicz, znany z programu Mam Talent, który porwał publikę do śpiewania znanych przebojów, tejże znanej i lubianej artystki.

O godz. 20 nastąpiło wręczenie tytułów „Zasłużony dla Gminy Halinów”. W tym roku wybór radnych nie był trudny, ponieważ mieliśmy do uczczenia dwa jubileusze: 90-lecie powstania OSP Długa Kościelna i 50-lecie OSP Cisie. Tytuły trafiły więc w dobre ręce.

Tegoroczną gwiazdą wieczoru był Szymon Wydra & Carpe Diem. Fantastyczny koncert zgromadził blisko 3 tys. widownię. Ok. godz. 22 halinowskie niebo rozbłysło przepięknymi fajerwerkami, a po nich do samej północy młodzież bawił DJ Jarecki.

Konferansjerem imprezy był aktor znany z filmu „Młode Wilki” Jarek Jakimowicz. Warto odnotować, że w tym roku, podobnie, jak w poprzednim, podczas pikniku burmistrz Adam Ciszkowski rozdał 100 biało-czerwonych flag mieszkańcom Halinowa. Tropem zeszłego roku poszło też Stowarzyszenie Rozwijamy Talenty, które z ramach Święta Miasta i Gminy Halinów zorganizowało turniej piłki nożnej dla drużyn seniorskich z naszej gminy. Zwyciężyła drużyna Fanatycy – Halinów, drugie miejsce zajęła drużyna Prawie Jak Mistrz – Hipolitów, trzeci był Lider – Długa Kościelna, czwarta ekipa Długa Team – Długa Szlachecka, a piąte Halinowianka – Halinów. Podczas pikniku pracownicy Gminnego Centrum Informacji rozdawali biuletyn informacyjny Urzędu Miejskiego w Halinowie. Swoje stoisko z loterią fantową miała Rada Rodziców Zespołu Szkół w Halinowie. Co ciekawe, główną nagrodę, którą był rower wylosował… burmistrz Adam Ciszkowski. Postanowił jednak nie odjechać na nim do domu, ale przekazać nagrodę na rzecz Stowarzyszenia „Kubuś”.

Dziękujemy wszystkim sponsorom tegorocznego Święta – głównie firmom z terenu gminy Halinów – za to, że zechcieli wesprzeć finansowo tegoroczne obchody.

 Plakat imprezy

Święto Miasta i Gminy Halinów 2 maja 2012

Galeria zdjęć z imprezy:

  • Facebook
  • YouTube