HomeStrona główna KontaktKontakt O nasO nas

Festiwal Tańca Halinów 2024 - 23-24 marca    Mama na obrotach – Stand-up – Okuniew 21 marca    Dni otwarte Nowego Domu Kultury w Halinowie 23-24 marca 2024 r.

NOWY SEZON

Młodzież z grupy teatralnej w GCK w Okuniewie zaprasza na projekcje filmu pt.: „Pokolenia” – 21.10.2016

plakatfilmstrona

zajecmlodziezulotka2016

ROK 2016

Co młodzieży dzisiaj w duszy gra? Mogli przekonać się o tym widzowie przybyli w piątek 29 stycznia br. na nowy spektakl przygotowany przez starszą grupę teatralną.

Grupa działa w GCK w Okuniewie nieprzerwanie od 2011r. W tym roku szkolnym jej skład trochę się zmienił, kilkoro naszych absolwentów poszło już do liceum. Do grupy dołączyły: Justyna, Gabrysia, Roksana, Wiktoria i Piotrek – pełne energii, kreatywne osoby, dla których spektakl „Co mi w duszy gra” był aktorskim debiutem.

Fabuła spektaklu, dość eksperymentalna, inspirowana była wierszami, które wybrały Asia, Jagoda, Michalina i Weronika – dziewczyny, które dłużej uczęszczają na zajęcia. Każda z nich wyreżyserowała swoją scenę przy moim wsparciu i pomocy. Ku zaskoczeniu, wybrały one wiersze, które nie są łatwe i lekkie: „W zatrzęsieniu” W.Szymborskiej, „Starość” M.Pawlikowskiej Jasnorzewskiej, „Samotność” G.Stasińskiej, frag.prozy „Papierowe miasta””J.Greena.

Tematyka spektaklu zmuszała widownię do chwili refleksji. Młodzież zagrała przekonująco, odważnie i z niezwykłą energią. Praca włożona w próby do spektaklu oraz sam występ przyniosły mnóstwo niezapomnianych emocji. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że praca zespołowa choć nie jest łatwa, może być niezwykle twórcza, motywująca i pozwala budować pozytywne relacje.

Sylwia Wysocka, instruktor zajęć tea

ROK 2015

Piątek g.15.00-16.00  Średnia grupa wiekowa  (V-II gimnazjum)

Piątek g.16.00-16.50  Młodsza grupa (II-IV kl. szkoły podst.)
Piątek g.17.00-19.00  Starsza grupa (II gimnazjum -I liceum)
Zapraszam dzieci i młodzież!

Instruktor zajęć teatralnych: Sylwia Wysocka (Tomkiewicz) tel. 660 757 799

ROK 2014

Letnie warsztaty teatralne w GCK w Okuniewie!

Zapraszamy serdecznie dzieci i młodzież, którzy chcą kreatywnie spędzić czas.

Będziemy twórczo szaleć zarówno w Domu Kultury jak i na świeżym powietrzu:)

Wakacyjne zajęcia teatralne odbywają się w piątki:

15.00-15.45 Młodsza grupa

16.00-18.00 Starsza grupa

Co robimy? W filmiku próbka naszych teatralnych poczynań:)

Więcej informacji pod nr tel. 660 757 799
Sylwia Tomkiewicz
——————————————————————————————–

Spieszymy poinformować, że nasza grupa teatralna zdobyła wyróżnienie w konkursie teatralnym podczas tegorocznej edycji Festiwalu Asteriada 2014! Cieszymy się bardzo i zmotywowani do dalszej pracy myślimy już o następnych projektach!

Tymczasem do zobaczenia w sobotę 29 marca o godz.11.00 w GCK w Okuniewie na spektaklu!

„Księżniczka na ziarnku grochu”

„Księżniczka na ziarnku grochu” na Festiwalu „Asteriada 2014”!

„Niech wiedzą wszyscy i wszędzie, co głosi królewskie orędzie! Uwaga, ludzie uwaga!” – tak nawołuje kucharz w naszym przedstawieniu. Podążając za tymi słowami, chcielibyśmy poinformować, że we wtorek 18 marca grupa teatralna z GCK w Okuniewie zaprezentowała się na deskach Artystycznego Domu Animacji, filii Domu Kultury Włochy, podczas XIII Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej „Asteriada 2014”.

Ku naszej ogromnej radości znaleźliśmy się w gronie laureatów! Na razie jednak kolejność nagród i wyróżnień trzymana jest w tajemnicy. Ogłoszenie wyników odbędzie się w najbliższą sobotę 22 marca o godz. 16.00 podczas Koncertu Galowego na Okęckiej Sali Widowiskowej. Będziemy oczywiście z młodzieżą na tej uroczystości, a o wynikach niezwłocznie poinformujemy:)

W festiwalu wzięło udział łącznie 30 grup teatralnych ze szkół, z warszawskich i podwarszawskich Domów Kultury. Wykonawcy startowali w różnych kategoriach wiekowych. Prezentowane spektakle oceniało trzyosobowe jury w składzie:

P. Jan Zdziarski – profesor Akademii Teatralnej, reżyser form teatralnych P.Karolina Muszalak-Buława – aktorka filmowa i teatralna P.Aleksandra Magierecka – reżyser teatralny

Młodzież z naszego Domu Kultury świetnie poradziła sobie na nowej scenie, a trema wpłynęła na nich mobilizująco. Każdy członek zespołu niezwykle mocno wczuł się w swoją rolę, odważnie pokazując swoje umiejętności i zdolności aktorskie oraz niezwykłą energię i serce włożone w stworzony wspólnie spektakl.

„Księżniczka na ziarnku grochu” będzie prezentowana w sobotę 29 marca o godz.11.00 w GCK w Okuniewie. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pozytywnie spędzić czas, a przy okazji się trochę pośmiać!:)

Poniżej kilka zdjęć z naszego wyjazdu na „Asteriadę”.

Sylwia Tomkiewicz

„Księżniczka na ziarnku grochu”

 

„Księżniczka na ziarnku grochu” rusza na Festiwal !

We wtorek 18 marca młodzież ze starszej grupy teatralnej po raz pierwszy zaprezentuje się poza murami naszego Domu Kultury. Na XIII Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej „ASTERIADA 2014” pokażemy spektakl pt.: ”Księżniczka na ziarnku grochu”. Prezentacja przed nieznaną publicznością, w nowym miejscu, to dla nas ciekawe doświadczenie przyprawione nutą ekscytacji. Chcemy pokazać efekty swojej pracy i obejrzeć spektakle przygotowane przez młodzież z innych domów kultury. Trzymajcie za nas kciuki!

Sylwia Tomkiewicz

fot.świąteczne

fot.świąteczne

————————————————————————————————————————————————

ROK 2013

Podczas zajęć teatralnych dzieci i młodzież nieustannie zaskakują pomysłami.

Ich kreatywność i wyobraźnia nie mają granic, nie tylko w improwizacjach i wymyślaniu postaci, ale również w budowaniu scenografii!

Sami zobaczcie:)  Sylwia Tomkiewicz.

————————————————————————————————————————————————

Warsztaty z techniki mowy i emisji głosu w GCK w Okuniewie

„Warsztaty z techniki mowy i emisji głosu”

11 października br. na zajęciach teatralnych w GCK w Okuniewie gościliśmy studentki Naukowego Koła Logopedycznego Uniwersytetu Warszawskiego. W świat techniki mowy zabrały młodzież Pani Monika Grzelak i Zuzanna Milewska. Do wykonywania ćwiczeń z prawidłowego oddechu i poprawnej dykcji pomocne były ręczniki, lusterka, korki. Druga część warsztatów, prowadzona przez Panią Patrycję Zisch, poświęcona była emisji głosu. W atmosferze koncentracji, ale i humoru młodzież poznawała podstawowe zasady wydobywania głosu podczas śpiewu.

Poniżej garść zapisanych przez dzieci wrażeń dotyczących odbytych warsztatów, oraz kilka zdjęć.

Warsztaty z techniki mowy i emisji głosu

Zdjęcie 1 z 7

„Bardzo podobały mi się te ćwiczenia na dykcję. Przydały mi się one, ponieważ mam duże kłopoty z dykcją.”  Jagoda J.

„Warsztaty zaskoczyły mnie tym, że były bardzo wymagające. Fajne było to, że nauczyliśmy się rozgrzewać buzię, oddychać przeponą. Na pewno ta wizyta nam pomoże.” Klaudia Z.

„Zaskoczyło mnie to, że Panie były wyluzowane, zabawne i wesołe.”  Sandra K.

„Zaciekawiły mnie ćwiczenia na dykcję, mowę oraz śpiew. Na tych zajęciach była bardzo miła atmosfera i chciałam podziękować za te zajęcia.”  Klaudia L.

„Warsztaty były ciekawe, miło spędziłam czas.” Asia P.

„Warsztaty były interesujące i zaskakujące. Nauczyliśmy się wielu nowych ćwiczeń dykcyjnych i oddychania z przepony.”  Ania B.

„Warsztaty były bardzo ciekawe. Działały rozwijająco i wreszcie zrozumiałam jak oddychać przeponąJ  Iga J.

„Na warsztatach ćwiczyliśmy dykcję, oddychaliśmy przeponą oraz śpiewaliśmy. Panie bardzo ciekawie poprowadziły zajęcia.”  Mateusz L.

————————————————————————————————————————————————

Seans filmu Przesłuchanie

30 sierpnia br. w GCK w Okuniewie gościliśmy licznie przybyłych rodziców i znajomych. Pretekstem do spotkania była projekcja filmu ”Przesłuchanie”, zrealizowanego podczas letnich warsztatów teatralnych. Niepozorna piłka plażowa nieoczekiwanie namieszała w codzienności każdego z bohaterów i właśnie z jej powodu każdy z nich został przesłuchany…

Podczas realizacji filmu było zabawnie, pracowicie i wakacyjnie ciepło, a projekcja przyniosła pozytywny odbiór widowni i dodała nam energii do dalszych projektów.

Dziękujemy Panu Marcinowi Izdebskiemu za montaż filmu.

Sylwia Tomkiewicz

————————————————————————————————————————————————

W sobotę 6 kwietnia br. dzieci z młodszej grupy teatralnej z GCK w Okuniewie przeniosły nas w niezwykły świat wyobraźni. W trakcie przedstawienia pt.: ”Sklep z zabawkami” odbyliśmy wspólną podróż do czasów dzieciństwa.

„Sklep z zabawkami” czyli pierwszy występ młodszej grupy teatralnej

Zdjęcie 1 z 3

Podczas nieobecności właściciela sklepu zaczęły dziać się zupełnie magiczne rzeczy- zabawki zaczęły ożywać i urządziły sobie zabawę, podczas której widzowie mogli obejrzeć mini-spektakle pacynkowe.

Dzieci wcieliły się w rolę swoich ulubionych zabawek, a na scenie mogliśmy zobaczyć: Kingę Bloch, Weronikę Krasnodębską, Weronikę Skoczek, Wiktorię Biskupską, Maję Kurek, Karola Blocha, Pawła Witczaka, Damiana Krasnodębskiego. Gościnnie wystąpiła młodzież ze starszej grupy teatralnej: Klaudia Zgiet (klientka sklepu), Mateusz Labuda (właściciel sklepu) i Jagoda Jeznach.

Cieszymy się, że przedstawienie spotkało się z tak pozytywnym przyjęciem, cieszy nas również liczne przybycie rodziców i znajomych, jak również dzieci, które były naszymi szczególnymi widzami.

Sylwia Tomkiewicz

————————————————————————————————————————————————

Grupa teatralna w projekcie o „Tolerancji”

Oliwia Labuda, Natalia Cherubińska, Paulina Szumańska i Łucja Rogala to cztery gimnazjalistki, które postanowiły zaangażować młodzież z grupy teatralnej w GCK w Okuniewie do przygotowywanego przez siebie projektu poświęconego zagadnieniu tolerancji.

Klaudia Laskowska, Ania Budek, Iga Jaczewska, Jagoda Jeznach

Zdjęcie 1 z 7

Prezentacja odbyła się 8 marca br. w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Okuniewie. Gimnazjalistki przedstawiły ciekawą prezentację multimedialną, zadawały widowni pytania. Grupa teatralna zobrazowała temat sześcioma etiudami. Trzy z nich pokazywały przejawy nietolerancji wobec odmienności kulturowej i różnicy upodobań, pozostałe scenki były wersją zachowań pozytywnych. Podczas pierwszego występu na widowni zasiedli uczniowie klas młodszych, później – młodzież gimnazjalna. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali, odpowiadali na pytania.

Zmierzenie się na zajęciach z tym tematem było dla nas ciekawym doświadczeniem, a występ kolejnym, ważnym scenicznym przeżyciem. Dziękujemy dziewczynom, że wyszły z inicjatywą współpracy, a Pani Katarzynie Noszczyk za pomoc.

Sylwia Tomkiewicz

————————————————————————————————————————————————

ROK 2012

Seans filmu Grupy teatralnej - Senne Poszukiwania „Senne poszukiwania” to tytuł filmu zrealizowanego przez młodzież podczas zajęć teatralnych odbywających się w GCK w Okuniewie. Ostatniego dnia czerwca odbyła się projekcja filmu, która sfinalizowała naszą kilkumiesięczną pracę.

Przez kilka tygodni w piątkowe popołudnia mieszkańcy Okuniewa mogli spotkać w parku, przy sklepie czy na przystanku postaci jakby z innej epoki, jak ze snu. I tak po okolicy snuła się tajemnicza pani w kapeluszu, na ławce rozmawiała zakochana para, babcia desperacko poszukiwała swojego Azorka, przyjaciółki z przejęciem omawiały bieżące sprawy, a na nadmorskiej plaży (boisko do siatkówki) opalały się głośne wczasowiczki. I tak w dobrze znanej okuniewskiej scenerii kręciliśmy film.

Grupa Teatralna GCK

Zdjęcie 1 z 4

Nasz pierwszy film spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem. Na widowni zasiedli rodzice i znajomi, a na scenie przy stolikach wszystkie występujące postaci. Kręceniu „Sennych poszukiwań” towarzyszyła dobra zabawa, zaskakujące sytuacje, szaleństwo przymierzania kostiumów. Efekt końcowy został jednak osiągnięty dzięki ogromnemu zaangażowaniu dzieci, pracy zespołowej oraz ich niezwykłej inwencji twórczej.

Z powakacyjną energią ruszamy od września!

Sylwia Tomkiewicz

————————————————————————————————————————————————

ROK 2011

Zajęcia teatralne ruszyły w lutym 2011r. Wtedy pierwsze zainteresowane dzieci zaczęły pojawiać się na zajęciach. Początkowo frekwencja bywała  różna, ale udało się! Krok po kroku i już w lipcu odbył się pierwszy pokaz.

 

A oto zdjęcia z pierwszego pokazu zatytułowanego: „Wariacje na temat-robimy pokaz!”

 

Wystąpili: Ania Budek, Marlena Kuka, Zuzia Gałkowska, Jagoda Jeznach, Weronika Zarzecka, Klaudia Laskowska, Maja Misiak, Asia Piotrowska, Daniel Zarzecki, Mateusz Labuda.

Reżyseria:  Sylwia Tomkiewicz

————————————————————————————————————————————————

Tajemnice ogrodu, tajemnice teatru…

Jakie tajemnice kryje w sobie posiadłość w Misselthwaite i leżący nieopodal ogród?

Przekonały się o tym dzieci, należące do grupy teatralnej, które 18 października obejrzały w Teatrze Rampa spektakl pt.:”Tajemniczy Ogród”. Podczas tego ponad dwugodzinnego muzycznego widowiska dzieci śledziły losy Mary Lennox i jej kuzyna Collina.

Jakie są wrażenia dzieci po obejrzeniu spektaklu? Jak odebrały one tę inscenizację opowieści Frances Hodgson Burnett? Kilku opinii nagranych bezpośrednio po wyjściu z teatru można posłuchać na załączonych filmikach.

Ponadto na zajęciach teatralnych dzieci odpowiadały pisemnie na zadane pytania. Oto kilka wypowiedzi:

 

Podczas wizyty w teatrze podobało mi się, że aktorzy grali bardzo naturalnie i bardzo podobała mi się scenografia. Ta wycieczka nauczyła mnie, że w teatrze trzeba się zachowywać kulturalnie, ale i skupić na spektaklu, żeby go zrozumieć”.

Jagoda Jeznach IV kl.

Tematy poruszane w spektaklu były różne np. choroba Collina, śmierć rodziców Mary, miłość. Główna bohaterka osiągnęła swoje cele. Pomogła Collinowi i wujkowi zbliżyć ich do siebie i ożywiła tajemniczy ogród. Pomogła całemu Misselthwaite. Podobało mi się, że mogliśmy zobaczyć teatr od strony technicznej.”

Ania Budek VI kl.

Mary osiągnęła swój cel, bo weszła do ogrodu i go ożywiła. Ben-ogrodnik był stary i ponury, a Mary sprowadziła go na taką drogę, że stał się młody i szczęśliwy.”

Mateusz Labuda VI kl.

Mary próbowała powiedzieć i pokazać Collinowi, że nie jest wcale chory. W spektaklu były poruszane tematy takie jak: miłość, złość, smutek, zazdrość, wielkie szczęście. Muszę częściej przyjeżdżać do teatru.”

Marlena Kuka VI kl.

Najbardziej podobało mi się, kiedy aktorzy grali bardzo poważnie. Wizyta w teatrze nauczyła mnie, że trzeba być miłym dla innych.”

Asia Piotrowska IV kl.

A jakie tajemnice kryje w sobie teatr?

Po obejrzeniu przedstawienia, skorzystaliśmy z uprzejmości p.Andrzeja Kuleszy- kierownika technicznego teatru, który pokazał dzieciom kabinę realizatora światła i dźwięku oraz pomieszczenie, w którym powstają wykorzystywane w spektaklu obrazy.

Na ostatnich zajęciach teatralnych, po wymienieniu swoich wrażeń, dzieci wzięły udział w konkursie dotyczącym obejrzanego „Tajemniczego Ogrodu”. W grupie starszej na najwięcej pytań odpowiedziała Ania Budek, w młodszej – Asia Piotrowska. Obydwie dziewczyny wygrały książki i gry, a cała grupa dostała słodką nagrodę pocieszenia:)

Sylwia Tomkiewicz

Co młodzieży dzisiaj w duszy gra? Mogli przekonać się o tym widzowie przybyli w piątek 29 stycznia br. na nowy spektakl przygotowany przez starszą grupę teatralną.

Grupa działa w GCK w Okuniewie nieprzerwanie od 2011r. W tym roku szkolnym jej skład trochę się zmienił, kilkoro naszych absolwentów poszło już do liceum. Do grupy dołączyły: Justyna, Gabrysia, Roksana, Wiktoria i Piotrek – pełne energii, kreatywne osoby, dla których spektakl „Co mi w duszy gra” był aktorskim debiutem.

Fabuła spektaklu, dość eksperymentalna, inspirowana była wierszami, które wybrały Asia, Jagoda, Michalina i Weronika – dziewczyny, które dłużej uczęszczają na zajęcia. Każda z nich wyreżyserowała swoją scenę przy moim wsparciu i pomocy. Ku zaskoczeniu, wybrały one wiersze, które nie są łatwe i lekkie: „W zatrzęsieniu” W.Szymborskiej, „Starość” M.Pawlikowskiej Jasnorzewskiej, „Samotność” G.Stasińskiej, frag.prozy „Papierowe miasta””J.Greena.

Tematyka spektaklu zmuszała widownię do chwili refleksji. Młodzież zagrała przekonująco, odważnie i z niezwykłą energią. Praca włożona w próby do spektaklu oraz sam występ przyniosły mnóstwo niezapomnianych emocji. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że praca zespołowa choć nie jest łatwa, może być niezwykle twórcza, motywująca i pozwala budować pozytywne relacje.

Sylwia Wysocka, instruktor zajęć teatralnych

  • Facebook
  • YouTube