HomeStrona główna KontaktKontakt O nasO nas

Piknik rodzinny Brzechwiada połączony z Dniem Dziecka - 25 maja 2024 r.    Dzień Matki i XI Rodzinny Piknik Caritas – 26 maja 2024 r.    EKO Święto w Cisiu – 27.04.2024    „DLA CIEBIE MAMO” WSPANIAŁY KONCERT NA DZIEŃ MATKI – 26.05.2024

2016

biuletyn2016

2013

biuletyn

Powstały nowe tablice z mapą gminy

Tablica Tablica

Dzięki staraniom Gminnego Centrum Kultury w 2013 i 2014 roku zostały zorganizowane przedsięwzięcia służące rozpowszechnianiu informacji i promocji Gminy Halinów. Najnowszą inicjatywą GCK jest realizacja wspólnie z Wydawnictwem Pomoże wielkoformatowych wydruków mapy Gminy Halinów, które zostały umieszczone na dużych tablicach w Okuniewie (obok przystanku przy drodze wojewódzkiej 637) i Wielgolesie Brzezińskim (na parkingu obok kościoła). Oprócz samej mapy tablice zawierają wiele cennych informacji o firmach z terenu naszej gminy i okolic.

Przypomnimy też, że w 2013 r. GCK we współpracy z Mazowieckim Stowarzyszeniem Historycznym Exploratorzy.pl wydało papierową mapę Gminy Halinów, która zawiera aktualny wykaz ulic, dane teleadresowe Urzędu Miejskiego w Halinowie wraz z jednostkami organizacyjnymi, ciekawostki historyczne naszego rejonu, ważne informacje turystyczne i inne. Wydawnictwo wsparli lokali przedsiębiorcy.

Na przełomie 2013 i 2014 r. wspólnie z firmą Scantour opracowaliśmy folder zatytułowany „Miasto i Gmina Halinów”. Impulsem do opracowania takiego 56-stronicowego wydawnictwa był postępujący rozwój Gminy Halinów, który zwłaszcza od trzech lat nabrał tempa i zasługuje na podsumowanie. Powstała więc publikacja prezentująca wykaz najważniejszych inwestycji zrealizowanych przez Burmistrza Halinowa Adama Ciszkowskiego i Radę Miejską w latach 2010-2013. Folder zawiera także wiele informacji z życia społeczno-gospodarczego, kulturalnego, edukacyjnego, sportowego naszej gminy. Ważnym elementem wydawnictwa jest dział „historia”, który powstał przy współpracy z Panią Ewą Dziumak, współautorką książki „Halinów – dawniej Skruda”. Całość ubogacają piękne fotografie, pochodzące ze zbiorów GCK i Urzędu Miejskiego w Halinowie. Wydawnictwo wsparli lokalni przedsiębiorcy.

We wrześniu 2016 roku ukazało się zaktualizowane wydanie foldera „Miasto i Gmina Halinów”. Duże podziękowania za udostępnienie nowych zdjęć składamy panu Marcinowi Michalskiemu – właścicielowi firmy RACE N FLY.

Wydawnictwo jest bezpłatne dla mieszkańców i jest dostępne w Kawiarence Internetowej GCK w budynku Urzędu Miejskiego w Halinowie (wejście od ul. Bema)

 

Oprac. GCK

 

W 2019 roku ukazało się wznowienie publikacji „Halinów – zmieniamy się na lepsze!”

SKM_C30820030512480

  • Facebook
  • YouTube