HomeStrona główna KontaktKontakt O nasO nas

Piknik rodzinny Brzechwiada połączony z Dniem Dziecka - 25 maja 2024 r.    Dzień Matki i XI Rodzinny Piknik Caritas – 26 maja 2024 r.    EKO Święto w Cisiu – 27.04.2024    „DLA CIEBIE MAMO” WSPANIAŁY KONCERT NA DZIEŃ MATKI – 26.05.2024

Święto Miasta i Gminy Halinów 

2 maja

2014

Plakat imprezy

Święto Miasta i Gminy Halinów 2014

Wersja PDF

Do pobrania

Święto Miasta i Gminy Halinów 2 Maja 2014 przyciągnęło rekordowe tłumy, według szacunków ok.5 tys. osób. Podczas imprezy wystąpiły topowe zespoły muzyczne z gwiazdą – zespołem PIERSI. Piknik zorganizowało Gminne Centrum Kultury i Urząd Miejski w Halinowie.

Zanim piknik rozpoczął się w kościele NMP Matki Łaski Bożej w Halinowie odbyła się msza święta, którą odprawił proboszcz parafii ks. Robert Szewczyk. Oprawa mszy była bardzo uroczysta, ponieważ wzięły w niej udział poczty sztandarowe ochotniczych straży pożarnych oraz szkół z terenu Gminy Halinów, towarzyszyła gra orkiestry OSP Okuniew pod dyrekcją majora Artura Czereszewskiego. W mszy wzięli udział samorządowcy z Gminy Halinów na czele z burmistrzem Adamem Ciszkowskim i przewodniczącym Rady Miejskiej Marcinem Pietrusińskim. Po zakończeniu mszy poczty sztandarowe wraz z samorządowcami i mieszkańcami przeszli na teren Gminnego Centrum Kultury w Halinowie przy ul. 3 Maja 8, aby oficjalnie rozpocząć pilnik. Paradę powitał burmistrz oraz konferansjer, którym w tym roku był znany zapaśnik Andrzej Supron.

Z minuty na minutę przybywała publiczność. Jako pierwsza na scenie wystąpiła się grupa dziewczynek z terenu Gminy Halinów, które na co dzień uczęszczają na zajęcia wokalne do Centrum Kultury w Sulejówku-Miłośnie. Zaraz po nich na scenie pojawił się zespół BOBI. Szaleństwo się rozpoczęło! Piosenki „16 lat” czy „Noce gorące” to utwory, z których słynie BOBI. Przypomnijmy, że artysta gościł już na terenie Gminy – w 2011 roku na Odpuście św. Rocha w Okuniewie. Kolejnym zespołem, który czekał na występ był zespół DYSTANS z wokalistką Renatą Dąbkowską. Jej przepiękna „Czerwona jarzębina” to utwór dobrze znany nieco starszej publiczności. I tu również należy dodać, że pani Renata gościła w 2011 roku w Halinowie, z tymże wówczas wystąpiła w projekcie muzycznym ze świetnym perkusistą Przemkiem Knopikiem.

Sentymentalną podróż wspomnień odbyła kolejna artystka – SARA MAY. Jak sama podkreśliła, spędziła w Halinowie najpiękniejsze lata dzieciństwa, zresztą wielu mieszkańców dobrze ją pamięta, jako małą dziewczynkę. Obecnie mieszka w Warszawie i sama jest matką 1,5 rocznego dziecka. Jej występ należy traktować symbolicznie, ponieważ obecnie SARA MAY nie koncertuje. – Zrobię wyjątek dla Halinowa – powiedziała nam, kiedy do niej zadzwoniliśmy. Ucieszyliśmy się! Serdecznie dziękujemy za taką decyzję i czekamy na powrót na scenę.

Ważnym punktem corocznego Święta Miasta i Gminy jest moment wręczenia honorowych wyróżnień. W tym roku decyzją Rady Miejskiej w Halinowie tytuły „Zasłużony dla Gminy Halinów” otrzymały dwie instytucje: Bank Spółdzielczy w Halinowie i Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska. Kwiaty i pamiątkowe tabliczki wręczone zostały w obecności m.in. wojewody mazowieckiego Jacka Kozłowskiego, wicemarszałek woj. mazowieckiego Janiny Ewy Orzełowskiej, posła na Sejm RP Krzysztofa Borkowskiego, radnych Rady Miejskiej w Halinowie Anny Ludwiniak, Leszka Gelo, Bogdana Janczarka, Małgorzaty Kaim, Jana Papisa, radnych powiatowych Roberta Grubka i Ireneusza Piaseckiego, burmistrza Sulejówka Arkadiusza Śliwy, wójta Cegłowa Marcina Uchmana i innych. Na zakończenie części oficjalnej nastąpił bardzo miły moment – burmistrz Halinowa Adam Ciszkowski wręczył kwiaty i podziękował sponsorowi generalnemu tegorocznego Święta Miasta i Gminy panu Mirosławowi Lesińskiemu – autoryzowanemu partnerowi firmy VIESSMANN.

Ok. godz. 20.30 publiczność wyczekiwała na koncert gwiazdy wieczoru – zespołu PIERSI. No i było warto! Będzie, będzie zabawa, będzie się działo – rozpoczęli „Bałkanicą”! Dobry kontakt z widownią, świetny kunszt muzyczny, doświadczenie sceniczne, szczerość – to wszystko stało po stronie zespołu. 30 lat na scenie robi swoje. – To najlepszy koncert w Halinowie, na jakim byliśmy – mówili mieszkańcy. Koncert skończył się kilka minut przed godz. 22, a członkowie zespołu z Adamem Asanovem na czele rozdawali autografy i robili fotki z fanami jeszcze przez ponad godzinę. A te fotki po chwili lądowały na Facebooku i już wszyscy wiedzieli, co się działo w Halinowie 2 Maja.

Po koncercie zespołu Piersi rozbłysło niebo. Pokaz sztucznych ogni to już tradycja na Święcia Miasta i Gminy. Było już kilka minut po godz.22, kiedy na scenie pojawił się zespół TOP ONE. To kultowe trio disco-polo porwało publikę na blisko godzinę, a na zakończenie pikniku dyskotekę do godz.24 poprowadził zespół REAVEN z Halinowa.

W ramach tegorocznego Święta odbył się też turniej piłki plażowej o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Halinowie Marcina Pietrusińskiego. Wręczenie nagród nastąpiło w dniu 2 Maja. Ponadto, z okazji Święta Flagi przypadającego 2 Maja Burmistrz Halinowa rozdał mieszkańcom 100 biało-czerwonych flag. W punkcie prowadzonym przez Gminne Centrum Kultury można było otrzymać folder promocyjny i mapę Gminy. Swoje stanowisko miało też Stowarzyszenie dla Osób Niepełnosprawnych Kubuś oraz Stowarzyszenie Rozwijamy Talenty. Specjalnie dla młodzieży organizatorzy przygotowali namiot klubowy, w którym zabawę poprowadził DJ Jarecki z przyjaciółmi.

Specjalne podziękowanie należą się Sponsorowi Generalnemu Święta Miasta i Gminy Halinów 2014 panu Mirosławowi Lesińskiemu – autoryzowanemu partnerowi firmy VIESSMANN. Sponsorzy pozostali: MAROPAK – Wiesław Marczak, MARPLAST – Marek Wysocki, Pertom – Tomasz Perkowski, Belweder Nieruchomości – Mirosław Orzechowski, Niepubliczne Przedszkole WYLICZANKA, Bank Spółdzielczy w Halinowie, MARKOP – Marek i Ewa Słodownik, Express Serwis – Mariusz Truszkowski, Centrum Rehabilitacji pod Dębami – Jarosław Zawadzki, Szkoła Edukator, Asajo med, Fly My Butterfly, Sklep Pszczółka Maja, PHUP Anna, serwis sprzątający J. Cleaner, Piekarnia MEGMA,

Oprac. GCK

Zdjęcia z imprezy:

Wielka Majówka z zespołem Piersi

Święto Miasta i Gminy Halinów 02-05-2014 – videorelacja

  • Facebook
  • YouTube