HomeStrona główna KontaktKontakt O nasO nas

Piknik plenerowy w Cisiu - 22 czerwca 2024 r.

Plakat imprezy:

plakat-struna-ze-sponsorami

Regulamin konkursu

Karta zgłoszenia uczestnictwa

17 października odbył się w Michałowie II Powiatowy Przegląd Piosenki Znanej i Nieznanej „Struna 2015”, organizowany przez Gminne Centrum Kultury. Przegląd objęty był Patronatem Starosty mińskiego – Antoniego Jana Tarczyńskiego, oraz Burmistrza Halinowa – Adama Ciszkowskiego. Impreza zorganizowana była przy współpracy z Centrum Artystycznym SCENA z Sulejówka oraz Fundacją Upowszechniania Kultury z Halinowa.

Patronat medialny objęli: LTV24, Tygodnik Dzwon, Informacje Gminy Halinów.

W konkursie wzięło udział 49 osób, rywalizujących ze sobą w trzech kategoriach wiekowych: Szkoły podstawowe, Gimnazja, Licea i dorośli. Uczestnicy przeglądu reprezentowali: Gimnazjum Gminne im. Bohaterów Powstania Listopadowego w Dębem Wielkim, Gimnazjum nr 1 w Sulejówku, Gimnazjum nr 2 im. J. Korczaka w Sulejówku, Gminne Centrum Kultury w Halinowie, Gminne Centrum Kultury w Okuniewie, Publiczną Szkołę Podstawową w Nowej Pogorzeli, Szkołę Podstawową im. Jana Brzechwy w Okuniewie, Szkołę Podstawową im. Karola Wojtyły w Hucie Mińskiej z/s w Cielechowiźnie, Centrum Artystyczne SCENA z Sulejówka, Szkołę Podstawową nr 1 w Sulejówku, Szkołę Podstawową nr 3 im. Marszałka J. Piłsudskiego w Sulejówku, Szkołę Muzyczną Yamaha w Mińsku Mazowieckim. Kilka osób zgłosiło się indywidualnie.

Wszyscy z dreszczykiem czekali na wyniki. W trakcie obrad Jury mieliśmy przyjemność wysłuchania koncertu „Tribute To Tadeusz Nalepa” (projekt stworzony w hołdzie dla spuścizny Tadeusza Nalepy) w wykonaniu profesjonalnych muzyków: Marcin Kołdra (gitara, śpiew), Marcin Korzeniewski (organy), Stefan Dębek (bas), Dominik Jędrzejczyk (perkusja).

Po koncercie gościnnie zaprezentowali się na naszej scenie w Michałowie Laureaci poprzedniej edycji Struny: Nikola Woźnica ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sulejówku, oraz Janek Izdebski z Gminnego Centrum Kultury w Halinowie, którzy na Przeglądzie Struna 2014 zdobyli pierwsze miejsca w swojej kategorii wiekowej.

Po gorących obradach, Jury w składzie: Agata Struzik – przewodniczący, Artur Czereszewski – członek, Mirosław Borczyński – członek, wyłoniło w Przeglądzie Piosenki następujących laureatów:

I kategoria wiekowa – Szkoły podstawowe

I miejsce: Maja Młodzińska – Centrum Artystyczne SCENA w Sulejówku, Justyna Galaszewska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Sulejówku

II miejsce: Angelika Kozłowska – Centrum Artystyczne SCENA w Sulejówku, Larysa Borowiecka – Centrum Artystyczne SCENA w Sulejówku

III miejsce: Zuzanna Lietz – Centrum Artystyczne SCENA w Sulejówku, Aleksandra Samborska – Centrum Artystyczne SCENA w Sulejówku

wyróżnienie: Urszula Dorosz – Centrum Artystyczne SCENA w Sulejówku, Alicja Rudowicz – Centrum Artystyczne SCENA w Sulejówku

II kategoria wiekowa – Gimnazja

I miejsce: Amelia Targońska – Halinów

II miejsce: Joanna Piotrowska – Gminne Centrum Kultury w Okuniewie

III miejsce: Oliwia Bylinka – Gimnazjum Gminne w Dębem Wielkim

wyróżnienie: Adrian Zdzieborski – Gimnazjum nr 1 w Sulejówku

Ewa Szymańska – Halinów

III kategoria wiekowa – Liceum i dorośli

I miejsce: GRAND PRIX – Weronika Zdzieborska – Sulejówek

II miejsce:  nie przyznano

III miejsce: nie przyznano

wyróżnienie: nie przyznano

Laureatom serdecznie gratulujemy podium, a wszystkim Uczestnikom oraz ich nauczycielom śpiewu – dziękujemy za udział w konkursie i znakomite przygotowanie.

Bardzo cieszy fakt, że poziom naszej imprezy jest komentowany jako bardzo wysoki. Jest to niewątpliwie efekt ciężkiej pracy wielu osób, ale też naszych sponsorów i pozostałych życzliwych dusz, bez których to czego byliśmy świadkami – nie było by możliwe.

Pragniemy jeszcze raz serdecznie podziękować:

Państwu Jarosławowi i Bożenie Zawadzkim – Centrum Rehabilitacji „Pod Dębami”

Panu Mariuszowi Truszkowskiemu – Warsztat Samochodowy Express Serwis

Panu Wiesławowi Marczakowi – Maropak

Panu Kamilowi Gąsiorek – Szkoła Nauki Jazdy Nowa Europa z Sulejówka

Państwu Ewie i Robertowi Żelazowskim – Biuro Rachunkowe Constans

Centrum Psa Pasja z Dębe Wielkie

oraz

Panu Andrzejowi Piekucińskiemu

Panu Michałowi Kuśmider

Pani Katarzynie Targońskiej

Dziękujemy również Marcinowi Kołdrze i Leszkowi Jureckiemu za profesjonalną reżyserię dźwięku.

Mamy ogromną nadzieję że przyszłoroczna „Struna 2016” będzie równie albo jeszcze ciekawszym dla nas wszystkich wydarzeniem.

Do zobaczenia za rok.

Dariusz Kowalczyk

Dyrektor Gminnego Centrum Kultury

struna-2015-wyniki
  • Facebook
  • YouTube