HomeStrona główna KontaktKontakt O nasO nas

Piknik rodzinny Brzechwiada połączony z Dniem Dziecka - 25 maja 2024 r.    Dzień Matki i XI Rodzinny Piknik Caritas – 26 maja 2024 r.    EKO Święto w Cisiu – 27.04.2024    „DLA CIEBIE MAMO” WSPANIAŁY KONCERT NA DZIEŃ MATKI – 26.05.2024

Święto Miasta i Gminy Halinów 

2 maja

2013

REKORDOWE TŁUMY NA ŚWIĘCIE

Tegoroczne obchody Święta Miasta i Gminy Halinów 2 Maja pomimo zachmurzenia i przelotnych opadów deszczu nie odstraszyły mieszkańców Halinowa i okolic, a wręcz przeciwnie, frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów i była rekordowa. Świętowaliśmy dwunastą rocznicę nadania praw miejskich. Organizatorem było Gminne Centrum Kultury przy współpracy z Urzędem Miejskim w Halinowie.

Obchody rozpoczęły się Mszą Św. w kościele NMP Łaski Bożej, w której uczestniczył senator Henryk Górski oraz Burmistrz Halinowa Adam Ciszkowski z przedstawicielami władz samorządowych.

Rozrywkowa część uroczystości rozpoczęła się o godz. 16, tradycyjnie już na terenie przyległym do Gminnego Centrum Kultury przy ul. 3 Maja 8. Na scenie pojawił się Witold Odrobina dziennikarz radiowy, który powitał wszystkich gości i zaprosił na występ rodzimej gwiazdy – zespołu „WARMSIDE” z Halinowa. Po ich występie na scenie pojawił się kabaret „SZCZĘŚLIWA 60-tka” z Warszawy, który zaprezentował ciekawe skecze z okresu międzywojennego poprzeplatane znanymi standardami muzycznymi. Niezwykle ożywiona gra artystów, stroje, charakteryzacja przyciągnęły uwagę widzów i przypomniały klimat starej Warszawy z 20-30 lat.

O godz. 18.30 liczba uczestników imprezy gwałtownie wzrosła, szacujemy że do ok.3 tys. osób. Wszyscy czekali na zespół „WEEKEND” – gwiazdę muzyki disco polo na czele z wokalistą Radkiem Liszewskim. Wspólne śpiewanie, taniec, wrzawa, okrzyki – byliśmy świadkami olbrzymich emocji. Nikomu nie przeszkadzał padający deszcz. Jednym słowem „WEEKEND” zrobił w Halinowie furorę.

Po występie gwiazdy czekaliśmy na wręczenia honorowych wyróżnień. Tytuł „Honorowy Obywatel Gminy Halinów” został przyznany pośmiertnie dwóm osobom: Ludwikowi Walesiakowi i Pawłowi Gniadowiczowi, zaś tytułu „Zasłużony dla Gminy Halinów” otrzymało Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Kubuś”. Przy wręczeniu tytułów na scenie byli obecni posłowie na Sejm RP Grzegorz Woźniak i Krzysztof Borkowski, Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Elżbieta Orzełowska, Wicestarosta Miński, Krzysztof Płochocki, Burmistrz Miasta Sulejówek Arkadiusz Śliwa oraz gospodarze Burmistrz Halinowa Adam Ciszkowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Halinowie Marcin Pietrusiński i radni Anna Ludwiniak, Leszek Gelo, Jan Papis, Bogdan Janczarek, Edyta Woźniakowska, Andrzej Milczarek.

Kolejnym punktem było rozstrzygnięcie konkursu „Halinowski Hit- Konkurs PIT”. Od 1 marca d0 30 kwietnia mieszkańcy gminy mogli składać kupony konkursowe z wymyślonym hasłem promującym Gminę Halinów. Najlepsze z nich zostały nagrodzone wspaniałymi nagrodami – skuterem, dwoma telewizorami LCD i laptopem DELL. Zamysłem niniejszego przedsięwzięcia było zachęcenie jak najszerszej liczby mieszkańców do wpisywania w corocznym rozliczeniu podatkowym Gminy Halinów jako miejsca swojego zamieszkania. Najprawdopodobniej w przyszłym roku akcja zostanie powtórzona.

O godz. 20.30 wystąpiła druga gwiazda – zespół „VOLVER”. Znani artyści porwali publikę. Usłyszeliśmy ich największe przeboje, a także takie covery, takie jak Gangnam Style czy Livin’ la Vida Loca. Występ podobał się zgromadzonym i były bisy.

Nie mogło zabraknąć także pokazu sztucznych ogni, który tradycyjnie co roku towarzyszy obchodom Święta Miasta i Gminy Halinów. Po godz. 22 dla tych, którzy wytrwali odbyła się dyskoteka. Impreza potrwała do północy. Wszystko przebiegało w spokoju i co ważne – bezpiecznie. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok i będzie nas jeszcze więcej!

Nie możemy zapomnieć o tych, bez których impreza nie mogłaby się odbyć, a więc o sponsorach. Sponsorem Generalnym był ATIP Stacja Paliw w Halinowie, sponsorem występu gwiazdy wieczoru MAR PLAST, sponsorem pokazu sztucznych ogni Bank Spółdzielczy w Halinowie. Pozostali sponsorzy: Usługi WOD-KAN i C.O. Mirosław Lesiński, EKO SAM BIS, TEXLAND, PHP ROSA, AVANS, Sklep z zabawkami PSZCZÓŁKA MAJA, Kwiaciarnia Magnolia, ASAJO MED, Centrum Rehabilitacji POD DĘBAMI, Delikatesy D&L Dariusz Lorent.

Zdjęcia z imprezy:

Film z imprezy:

Program imprezy i pozostałe szczegóły poniżej na plakacie:

Święto Miasta i Gminy Halinów 2 Maja 2013

  • Facebook
  • YouTube