1 czerwca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Cisiu odbył się piknik rodzinny, a jego specjalnym elementem było przygotowane przez Gminne Centrum Kultury przedstawienie teatralne pt. „Konik Garbusek” z okazji przypadającego akurat Dnia Dziecka. Na scenie pojawili się zawodowi aktorzy scen polskich, którzy bawili publiczność przez ponad 1,5 godziny. Zanim jednak przedstawienie się rozpoczęło, wszystkich zebranych powitał burmistrz Halinowa Adam Ciszkowski wraz z dyrektor ZS-P Barbarą Czułowską i sekretarzem Rady Rodziców Krystyną Śliwińską. Wśród przybyłych gości znalazł się proboszcz parafii w Wielgolesie Brzezińskim ks. Marek Twarowski, który ponoć tego dnia załatwił piękną pogodę. Obecni byli także Państwo Monika i Krzysztof Szusterowie, którzy byli jednymi ze sponsorów przedstawienia. Przybyli także radni obecnej kadencji Leszek Gelo, Dawid Wojda i Halina Kuć.

Piknik jak co roku przygotowała Rada Rodziców szkoły wraz z Gronem Pedagogicznym i Panią Dyrektor przy współudziale wielu sponsorów. Miło było zaobserwować, jak wiele osób pracowało społecznie na wspólny sukces. Darmowe dmuchańce i inne zabawki dla dzieci, loteria fantowa, kramy z ciastami i napojami, grill – to wszystko było na pikniku. Na scenie zaś do godz.18 odbywały się występy zdolnej młodzieży szkolnej. Gratulujemy!

Oprac. GCK