nieZakazanePiosenki14 Śpiewaliśmy piosenki z Powstania

Już po raz trzeci mieszkańcy Halinowa śpiewali wspólnie „(Nie)zakazane piosenki” z Powstania Warszawskiego. Koncert odbył się w Gminnym Centrum Kultury w Halinowie w niedzielę 3 sierpnia, a uczestniczyło w nim ponad 70 osób. Koncert zgromadził osoby z różnych środowisk naszej gminy, w tym strażaków z OSP Okuniew na czele z prezesem Andrzejem Milczarkiem i dh Krzysztofem Mościckim, seniorki z obu halinowskich kół, a także młodzież. Najstarsza uczestniczka miała 87 lat, a najmłodsza… Amelka miała 3 tygodnie. Śpiewanie poprowadził zespół Mikroklimat w składzie: Barbara Sobolewska-Szczycińska (śpiew), Aneta Borczyńska (skrzypce), Mirosław Borczyński (śpiew) i Stanisław Szczyciński (piano, kierownictwo muzyczne). Towarzyszyła im grupa Akademii Dziecięcej z GCK z Olą Kobus i Jankiem Izdebskim. Koncert odbył się dzięki współpracy Gminnego Centrum Kultury z Fundacją Upowszechniania Kultury i Muzeum Powstania Warszawskiego i został dofinansowany przez Powiat Miński. Zdjęcia w galerii.

Oprac. GCK