15 kwietnia o godz. 12.00

w bibliotece Zespołu Szkół w Halinowie

odbędzie się spotkanie z autorką książek dla dzieci, poetką

i dramatopisarką Anną Onichimowską.

Uczestnikami spotkania będą uczniowie klas VI i I gimnazjum.

Spotkanie finansuje

Gminne Centrum Kultury.

Anna Onichimowska (ur. 28 stycznia 1952 w Warszawie) – poetka, prozaik, dramatopisarka, autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz scenariuszy radiowych, telewizyjnych i filmowych, w latach 1995 – 2003 przewodnicząca polskiej sekcji IBBY (International Board on Books for Young People), obecnie członek zarządu.

Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Za pracę magisterką pt. Świat dzieci a świat dorosłych w powieściach Janusza Korczaka otrzymała nagrodę w konkursie na prace naukowe o twórczości dla dzieci na III Biennale Sztuki dla Dziecka w Poznaniu w 1977.

W 1976 debiutowała w twórczości literackiej wierszami dla dorosłych, zamieszczonymi na łamach Sztandaru Młodych oraz Kultury. Współpracuje z Polskim Radiem, jest autorką wielu słuchowisk dla Teatru Radiowego. Jej debiutem książkowym był zbiór wierszy Gdybym miał konia, wydany w 1980. Otrzymała wiele nagród i wyróżnień literackich w Polsce i za granicą.

Kategoria: Wydarzenia