„Księżniczka na ziarnku grochu” na Festiwalu „Asteriada 2014” „Niech wiedzą wszyscy i wszędzie, co głosi królewskie orędzie! Uwaga, ludzie uwaga!” – tak nawołuje kucharz w naszym przedstawieniu. Podążając za tymi słowami, chcielibyśmy poinformować, że we wtorek 18 marca grupa teatralna z GCK w Okuniewie zaprezentowała się na deskach Artystycznego Domu Animacji, filii Domu Kultury Włochy, podczas XIII Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej „Asteriada 2014”.

Ku naszej ogromnej radości znaleźliśmy się w gronie laureatów! Na razie jednak kolejność nagród i wyróżnień trzymana jest w tajemnicy. Ogłoszenie wyników odbędzie się w najbliższą sobotę 22 marca o godz. 16.00 podczas Koncertu Galowego na Okęckiej Sali Widowiskowej. Będziemy oczywiście z młodzieżą na tej uroczystości, a o wynikach niezwłocznie poinformujemy:)

W festiwalu wzięło udział łącznie 30 grup teatralnych ze szkół, z warszawskich i podwarszawskich Domów Kultury. Wykonawcy startowali w różnych kategoriach wiekowych. Prezentowane spektakle oceniało trzyosobowe jury w składzie:

P. Jan Zdziarski – profesor Akademii Teatralnej, reżyser form teatralnych P.Karolina Muszalak-Buława – aktorka filmowa i teatralna P.Aleksandra Magierecka – reżyser teatralny

Młodzież z naszego Domu Kultury świetnie poradziła sobie na nowej scenie, a trema wpłynęła na nich mobilizująco. Każdy członek zespołu niezwykle mocno wczuł się w swoją rolę, odważnie pokazując swoje umiejętności i zdolności aktorskie oraz niezwykłą energię i serce włożone w stworzony wspólnie spektakl.

„Księżniczka na ziarnku grochu” będzie prezentowana w sobotę 29 marca o godz.11.00 w GCK w Okuniewie. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pozytywnie spędzić czas, a przy okazji się trochę pośmiać!:)

Poniżej kilka zdjęć z naszego wyjazdu na „Asteriadę”.

Sylwia Tomkiewicz

„Księżniczka na ziarnku grochu”

Kategoria: Wydarzenia