Burmistrz Halinowa Adam Ciszkowski i Gminne Centrum Kultury zapraszają wszystkie Panie z Halinowa o imieniu Halina na spotkanie pt. „Imieniny Haliny w Halinowie”,

które odbędzie się 1 lipca (wtorek) o godz.18.00 w Centrum Swobodna Przestrzeń w Cisiu. W programie m.in. występ muzyczny poetki, autorki tekstów Barbary Białowąs, a także słodki poczęstunek.

To już czwarty raz, kiedy Burmistrz złoży najlepsze życzenia imieninowe Paniom Halinom.

Włączając to wydarzenia do corocznych gminnych imprez kulturalnych chcemy przypominać, że nazwa naszej miejscowości pochodzi od imienia Haliny Lutostańskiej z Kuszkowskich (8.08.1879 – 12.04.1969), która była córką właściciela majątku w Długiej Kościelnej.

O godz.17.45 spod budynku GCK w Halinowie ul. 3 Maja 8 wyruszy autokar, którym będzie można dojechać na spotkanie. Zapewniamy też powrót.

halina-2014b

Kategoria: Wydarzenia