HomeStrona główna KontaktKontakt O nasO nas

Piknik plenerowy w Cisiu - 22 czerwca 2024 r.

Święto Miasta i Gminy Halinów

Świętujemy 15 lat praw miejskich!

2 maja 2016

Nowe miejsce imprezy:

obiekt sportowy w Długiej Kościelnej

ul. Wesoła 6

net-plakat-swieto-miasta-2016

Święto Miasta i Gminy Halinów 2016 – już za nami

2 maja 2016 roku przy znakomitej frekwencji i dobrej pogodzie, mieszkańcy gminy Halinów obchodzili hucznie 15-lecie nadania praw miejskich dla Halinowa. Po mszy świętej w kościele pod wezwaniem św. Anny w Długiej Kościelnej poczty sztandarowe szkół i jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Halinów przemaszerowały w kierunku obiektu sportowego przy ulicy Wesołej 6, będącego pod zarządem Gminnego Centrum Kultury, gdzie odbył się festyn. Uroczystą kolumnę poprowadziła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Okuniewie pod batutą kapelmistrza Artura Czereszewskiego, a tuż za nią podążali samorządowcy na czele z Burmistrzem Halinowa Adamem Ciszkowskim.

Piknik rozpoczął się od godziny 16. Nie zabrakło na nim występów artystycznych dzieci i młodzieży z Gminnego Centrum Kultury, sportowych emocji zapewnionych przez Stowarzyszenie Rozwijamy Talenty, Kreatywnego Namiotu GCK, wesołego miasteczka oraz wielu straganów. Tegoroczne Święto Miasta i Gminy Halinów uświetnił występ mieszkańca Halinowa Benka Zaborowskiego, a także zespołów: 100% i MILAGRO. Gwiazdami wieczoru był zespół rockowy HAPPYSAD oraz taneczny LONG&JUNIOR. W trakcie imprezy Burmistrz Adam Ciszkowski wraz z przewodniczącym rady Miejskiej w Halinowie Marcinem Pietrusińskim rozdali mieszkańcom 200 biało-czerwonych flag. Jest to już tradycja, ponieważ 2 Maja przypada Dzień Flagi.

Innym zwyczajem jest wręczanie na Święcie Miasta i Gminy Halinów honorowych wyróżnień, które przyznaje Rada Miejska w Halinowie. W tym roku tytuł „Zasłużony dla Gminy Halinów” otrzymała Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Halinowie, która reprezentował pan Edward Frączyk. Tytuł został wręczony za wieloletnią aktywną działalność na rzecz gminy Halinów. Drugie wyróżnienie otrzymał pan Marian Morawski – zasłużony przedsiębiorca, społecznik i mecenas kultury. Rangi uroczystości nadała obecność Posła na Sejm RP Daniela Milewskiego oraz Wicewojewody Mazowieckiego Sylwestra Dąbrowskiego, a także starostów powiatu mińskiego Antoniego Jana Tarczyńskiego i Krzysztofa Płochockiego.

Do późnych godzin wieczornych trwała świetna zabawa zakończona widowiskowym pokazem sztucznych ogni, które ufundował Burmistrz Halinowa. Imprezę jak co roku zorganizowało Gminne Centrum Kultury na czele z dyrektorem Dariuszem Kowalczykiem we współpracy z Urzędem Miejskim w Halinowie.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim sponsorom!

SPONSOR GENERALNY:

ATIP SP. Z O.O

Pani Wioletta Ludwiniak-Wójcik i pan Marcin Wójcik

POZOSTALI SPONSORZY:

MBM Meat Food

Maropak

Drukarnia Taurus

Centrum Rehabilitacji Pod Dębami

ZANMED Przychodnia Zdrowia

Pertom

Express Serwis – Twój Warsztat Samochodowy

Bank Spółdzielczy w Halinowie

Hurtownia Odzieży TEXLAND

MAR-KOP

Szkoła Języków Obcych SPEAK NOW

Zakład Optyczny w Halinowie

Prywatna Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. Moraczewskich w Sulejówku

Kwiaciarnia Magnolia – Krystyna Sęk

MARPLAST

Piekarnia Cukiernia MEGMA

Zajazd Pod Dębem – Chrośla

Kanitech

Merkury Siedlce

Zdjęcia z imprezy:

  • Facebook
  • YouTube