HomeStrona główna KontaktKontakt O nasO nas

18 - Grudzień - 2018

15 grudnia 2018 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Halinowie odbyła się tradycyjna Wspólna Wigilia Mieszkańców Gminy Halinów organizowana przez samorząd gminny. Wydarzenie było połączone z Kiermaszem Bożonarodzeniowym i VIII Konkursem Kolęd i Pastorałek, którego organizatorem była Rada Rodziców ZSP w Halinowie we współpracy z Gminnym Centrum Kultury. Obydwa wydarzenia przyciągnęły bardzo wielu mieszkańców.

 W Konkursie Kolęd i Pastorałek wzięło udział 10 grup wokalnych, a jury przyznało nagrody w dwóch kategoriach wiekowych. W młodszej kategorii zwyciężyła klasa IA z ZSP w Halinowie, a w starszej kategorii klasa 7C z ZSP w Halinowie ex aequo z duetem Urszula Dorosz (śpiew) i Sylwia Tomaszewska (piano).  Pula nagród w konkursie wyniosła 1000 zł i będzie wydatkowa na zakup biletów do kina lub do teatru. Fundatorem nagród było GCK. Konkurs prowadziła Katarzyna Woś, zaś w jury zasiedli: szefowa Rady Rodziców ZSP w Halinowie Katarzyna Żukowska, dyrektor ZSP w Halinowie Lidia Kołakowska wraz z zastępcą Ewą Kupiec, dyrektor GCK Dariusz Kowalczyk oraz młody aktor i wokalista disco Konrad Skolimowski – pseudonim artystyczny „Skolim”. W trakcie konkursu w holu Gimnazjum trwał kiermasz z przepięknymi ozdobami i wieńcami świątecznymi.

Wspólna Wigilia Mieszkańców została zorganizowana na sali gimnastycznej ZSP w Halinowie i przyciągnęła blisko 150 osób, w tym seniorów ze Stowarzyszenia „Jesienne Marzenia” i seniorów z Koła nr 15 z Halinowa, harcerzy z 54 Drużyny Harcerskiej „Przyjaciele Dziczy” i 55 Gromady Harcerskiej „Nibyladia”, MOPS w Halinowie, parafialnego „Cariatas” z Halinowa, strażaków z OSP Długa Kościelna. Po modlitwie, którą poprowadził ks. Cezary Szajdukis świąteczne życzenia w imieniu Burmistrza Halinowa Adama Ciszkowskiego złożył Mieszkańcom Przewodniczący Rady Miejskiej w Halinowie Marcin Pietrusiński. Wigilii towarzyszyło kolędowanie. Najpierw zaśpiewała Urszula Dorosz, a po niej zagrali młodzi adepci Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia z Halinowa pod kierunkiem Małgorzaty Rąbalskiej. Na zakończenie koncert kolęd wykonała orkiestra OSP Okuniew pod dyrekcją dh Krzysztofa Bańkowskiego. W trakcie wigilii trwały też warsztaty rękodzielnicze prowadzone przez Katarzyną Woś.

Oprac. i fot GCK

Kategoria: Główna
  • Facebook
  • YouTube