Wigilia mieszkańców Halinowa 2012

22 grudnia w Zespole Szkół w Halinowie na wspólnej wigilii, jak co roku, spotkali się mieszkańcy Gminy Halinów. Świąteczne życzenia złożył wszystkim burmistrz Halinowa Adam Ciszkowski, któremu towarzyszył przewodniczący Rady Miejskiej w Halinowie Marcin Pietrusiński. Wspólną modlitwę poprowadził ksiądz proboszcz parafii Matki Łaski Bożej w Halinowie Robert Rafał Szewczyk. Przybył również ksiądz proboszcz parafii św. Anny z Długiej Kościelnej Jan Ruciński, radny Jan Papis, a także radny powiatowy Ireneusz Piasecki.

Tego dnia nie mogło zabraknąć dzielenia się opłatkiem i wzajemnych serdeczności. Stoły zaś uginały się od pierogów, barszczu czerwonego i świątecznej kapusty. Ciasta upiekły panie z halinowskiego Parafialnego Zespołu Caritas pod wodzą Lidii Stubińskiej. Kolędowanie poprowadzili Aneta i Mirosław Borczyńscy wraz z grupą młodzieży, która na co dzień uczęszcza na zajęcia teatralno-muzyczne w Gminnym Centrum Kultury w Halinowie. Bardzo miłym akcentem było wspólne zaśpiewanie kolędy przez przedstawicieli halinowskiego samorządu. Podziękowania należą się też wszystkim strażakom z gminy Halinów, którzy zorganizowali przyjazd i zapewnili powrót mieszkańcom.

Red.