HomeStrona główna KontaktKontakt O nasO nas

12 - Grudzień - 2017

W sobotę 9 grudnia 2017 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Halinowie odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne Mieszkańców Gminy Halinów, w którym wzięli udział samorządowcy Halinowa na czele z Burmistrzem Adamem Ciszkowskim. Spotkanie zorganizowało Gminne Centrum Kultury we współpracy ze szkołą i MOPS-em.

W spotkaniu wigilijnym uczestniczyły Koła seniorów z Halinowa, MOPS, Parafialny Zespół Caritas z Halinowa, strażacy z Okuniewa i Długiej Kościelnej. Modlitwę poprowadził ksiądz prałat Jan Ruciński z kościoła św. Anny z Długiej Kościelnej, a życzenia wszystkim zebranym złożył burmistrz Adam Ciszkowski. Następnie wysłuchaliśmy koncertu kolęd w wykonaniu orkiestry OSP Okuniew pod dyrekcją Krzysztofa Bańkowskiego. Nie mogło zabraknąć połamania się opłatkiem i wspólnego śpiewania kolęd.

Jak co roku, spotkaniu wigilijnemu towarzyszył Kiermasz Bożonarodzeniowy oraz konkurs Kolęd Kolęd i Pastorałek. Podczas Kiermaszu można było wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych oraz nabyć ozdoby świąteczne, pierniczki i całą masę innych świątecznych gadżetów. Konkurs Kolęd i Pastorałek wzbudził wiele emocji, a grupy wokalne zaprezentowały się z jak najlepszej strony. W tym roku do Konkursu zgłosiło się 18 grup, dwie się wycofały, co finalnie dało 16 zespołów. Na scenie w sumie wystąpiło około 230 dzieci i młodzieży. Konkurs prowadziła Katarzyna Woś. Oto zwycięzcy:

- w kategorii przedszkola – Grupa 0A ZSP w Halinowie utwór: Pastorałka od serca do ucha,

- w kategorii klas I  - III Młode Gwiazdy z III B ZSP w Halinowie utwór: Pastorałka od serca do ucha,

- w kategorii klas IV – VI  Migoczące Gwiazdki ZSP w Brzezinach utwór: Lulajże Jezuniu, oraz VI C ZSP w Halinowie utwór: Pastorałka Anielska

- nagroda publiczności: Klasa II A ZSP w Halinowie utwór: Skrzypi wóz

Impreza była zorganizowana już po raz siódmy. Organizatorami była Rada Rodziców SP im. K. Makuszyńskiego w Halinowie i Gminne Centrum Kultury. Słowa uznania należą się także Dyrekcji, Nauczycielom, Obsłudze Administracyjnej, Uczniom,  całemu  Środowisku Szkolnemu i wszystkim przybyłym Gościom. Impreza z roku na rok przyciąga coraz więcej osób. Prezentowane utwory oceniało jury w składzie Pani Małgorzata Cudny, dyrektor ZS-P w Halinowie Lidia Kołakowska, przewodnicząca Rady Rodziców Katarzyna Żukowska i dyrektor Gminnego Centrum Kultury Dariusz Kowalczyk.

Oprac. GCK

Kategoria: Główna
  • Facebook
  • YouTube