Seans filmu Grupy teatralnej - Senne Poszukiwania „Senne poszukiwania” to tytuł filmu zrealizowanego przez młodzież podczas zajęć teatralnych odbywających się w GCK w Okuniewie. Ostatniego dnia czerwca odbyła się projekcja filmu, która sfinalizowała naszą kilkumiesięczną pracę.

Przez kilka tygodni w piątkowe popołudnia mieszkańcy Okuniewa mogli spotkać w parku, przy sklepie czy na przystanku postaci jakby z innej epoki, jak ze snu. I tak po okolicy snuła się tajemnicza pani w kapeluszu, na ławce rozmawiała zakochana para, babcia desperacko poszukiwała swojego Azorka, przyjaciółki z przejęciem omawiały bieżące sprawy, a na nadmorskiej plaży (boisko do siatkówki) opalały się głośne wczasowiczki. I tak w dobrze znanej okuniewskiej scenerii kręciliśmy film.

Grupa Teatralna GCK

Zdjęcie 1 z 4

Nasz pierwszy film spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem. Na widowni zasiedli rodzice i znajomi, a na scenie przy stolikach wszystkie występujące postaci. Kręceniu „Sennych poszukiwań” towarzyszyła dobra zabawa, zaskakujące sytuacje, szaleństwo przymierzania kostiumów. Efekt końcowy został jednak osiągnięty dzięki ogromnemu zaangażowaniu dzieci, pracy zespołowej oraz ich niezwykłej inwencji twórczej.

Z powakacyjną energią ruszamy od września!

Sylwia Tomkiewicz