Od 27 września 2021 r. rozpoczęliśmy zajęcia w ramach sezonu artystycznego 2021/2022. Odbywają się one zarówno w naszym budynku w Okuniewie przy ul. Rynek 46/2, jak i w szkole w Halinowie. Jako pierwsze wystartowały zajęcia plastyczne pani Moniki Krośnickiej-Roszkowskiej i muzyczno-teatralne pani  Anety Borczyńskiej – obydwa w Halinowie oraz – po kilkuletniej przerwie – zajęcia wokalne, które będzie w Okuniewie i Halinowie prowadzić pani Katarzyna Jurecka. Fani gitary dalej będą szlifować swoje umiejętności pod okiem dwóch zacnych gitarzystów – Sławka Burakowskiego i Marcina Kołdry (obydwaj w Okuniewie i Halinowie). Powraca do nas także – po urodzeniu dziecka – Sylwia Wysocka z zajęciami teatralnymi w Okuniewie. Zapraszamy również na zajęcia „Artystyczne wzorki” prowadzone w Okuniewie przez Katarzynę Lenartowską, ponieważ najmłodsze dzieci mogą się na nich nauczyć np. szyć, a ta umiejętność zawsze się może przydać. W Okuniewie nie trzeba reklamować zajęć plastycznych, które nieprzerwanie od wielu lat prowadzi pani Ela Pankiewicz – laureatka statuetki Rycerza Okunia z 2017 roku i świetna nauczycielka plastyki. Pomagać jej będzie córka Paulina, również dyplomowana plastyczka.

Mamy nadzieję, że już kolejny sezon artystyczny w Halinowie będzie przeniesiony do nowego obiektu GCK przy ul. 3 Maja 8 (dworek Skruda), ponieważ jego rewitalizacji jest już na ukończeniu.

Życzymy wszystkim uczestnikom samych sukcesów i… żadnego powrotu do zajęć zdalnych.

Dariusz Kowalczyk

Dyrektor GCK