Co młodzieży dzisiaj w duszy gra? Mogli przekonać się o tym widzowie przybyli w piątek 29 stycznia br. na nowy spektakl przygotowany przez starszą grupę teatralną.

Grupa działa w GCK w Okuniewie nieprzerwanie od 2011r. W tym roku szkolnym jej skład trochę się zmienił, kilkoro naszych absolwentów poszło już do liceum. Do grupy dołączyły: Justyna, Gabrysia, Roksana, Wiktoria i Piotrek – pełne energii, kreatywne osoby, dla których spektakl „Co mi w duszy gra” był aktorskim debiutem.

Fabuła spektaklu, dość eksperymentalna, inspirowana była wierszami, które wybrały Asia, Jagoda, Michalina i Weronika – dziewczyny, które dłużej uczęszczają na zajęcia. Każda z nich wyreżyserowała swoją scenę przy moim wsparciu i pomocy. Ku zaskoczeniu, wybrały one wiersze, które nie są łatwe i lekkie: „W zatrzęsieniu” W.Szymborskiej, „Starość” M.Pawlikowskiej Jasnorzewskiej, „Samotność” G.Stasińskiej, frag.prozy „Papierowe miasta””J.Greena.

Tematyka spektaklu zmuszała widownię do chwili refleksji. Młodzież zagrała przekonująco, odważnie i z niezwykłą energią. Praca włożona w próby do spektaklu oraz sam występ przyniosły mnóstwo niezapomnianych emocji. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że praca zespołowa choć nie jest łatwa, może być niezwykle twórcza, motywująca i pozwala budować pozytywne relacje.

Sylwia Wysocka, instruktor zajęć teatralnych