Gmina Halinów uzyskała na swój projekt pt. „Modernizacja i przebudowa Domu Kultury w Halinowie – kulturowego przystanku na szlaku Wielkiego Gościńca Litewskiego” dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 375 tys. zł. Jest to dofinansowanie z programu: „Rozwój infrastruktury kultury” i priorytetu: „Infrastruktura domów kultury”.

Projekt zajął 60 miejsce w kraju z ogólnej liczby 426 projektów w ogólnej klasyfikacji!

22.06.2015 r. pomiędzy Gminą Halinów a Narodowym Centrum Kultury w Warszawie została podpisana umowa o dofinansowanie na kwotę 375 tys. zł. Koszt ogólny przewidziany w projekcie to ponad 1 084 tys. zł.

W ramach projektu przewidziano przebudowę i modernizację budynku Domu Kultury m.in. roboty remontowe i rozbiórkowe, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie podłoży i posadzek w budynku głównym oraz w budynku dawnej oranżerii (stara poczta) oraz remont dachu wraz z obróbkami w budynku głównym i budynku dawnej oranżerii, w którym zostanie wykonana kotłownia.

Do przetargu zgłosiło się trzech wykonawców. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Usługowo-Handlowa Jerzy Gajownik ul. Prosta 3 21-470 Krzywda, z którą została podpisana umowa 2 września b.r. Inwestycję prowadzi Urząd Miejski w Halinowie. Termin zakończenia I etapu przewidziano na IV kwartał 2015 r.

umowa-dom-kultury_02-09-2015_06