Mieszkańcy Halinowa aby uczcić rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego zebrali się w auli gimnazjum w Halinowie. Wspólne śpiewanie zostało zainicjowane przez Muzeum Powstania Warszawskiego a bezpośrednio w Halinowie przez Fundację Upowszechniania Kultury przy współpracy z Gminnym Centrum Kultury.  Spotkanie to odbyło się 5 sierpnia, a śpiew poprowadził zespół „Ars Musica” w składzie: Mirosław Borczyński – śpiew, Paweł Sulej – akordeon oraz Aneta Borczyńska – skrzypce, podczas występów zawodowych muzyków zaprezentowali się najmłodsi wykonawcy z Akademii Dziecięcej GCK Halinów. Śpiewając piosenki z Powstania Warszawskiego przypominamy ten jakże krwawy i nacechowany heroiczną odwagą zryw niepodległościowy, który został w okrutny sposób stłumiony przez Niemców przy cichej aprobacie Stalina. Nie wolno nam zapomnieć o tych ludziach – Powstańcach, którzy oddali swoje życie abyśmy my mogli dziś cieszyć się wolną Polską. Niniejszą imprezę objął swoim patronatem Pan Burmistrz Halinowa Adam Ciszkowski, a dofinansowana została ze środków budżetu Powiatu Mińskiego.