W ramach programu Gmina Halinów uzyskała dofinansowanie projektu „Utworzenie strefy zabaw dla dzieci przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Halinowie”. Dzięki wsparciu PSE, przy szkole w Halinowie powstanie nowa strefa zabaw, z której będą mogły korzystać dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

W nowym miejscu rekreacji dzieci będą mogły bezpiecznie i aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Halinowie został również wyposażony w bezdotykowe urządzenie służące do dezynfekcji rąk oraz pomiaru temperatury ciała, dzięki czemu, w dobie epidemii, skuteczniej będzie można zadbać o bezpieczeństwo.

Celem programu dobrosąsiedzkiego „WzMOCnij swoje otoczenie” było wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem wspólnej przestrzeni publicznej, aktywizacji życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu w gminach, na terenie których jest zlokalizowana lub budowana infrastruktura przesyłowa. Na terenie gminy Halinów PSE budują linię 400 kV relacji Kozienice-Miłosna. Inwestycja ma zapewnić niezawodne wyprowadzenie mocy z Elektrowni Kozienice oraz zwiększyć pewność dostaw energii  w północno-wschodniej i centralnej Polsce.

Więcej informacji o działalności organizatora konkursu dostępnych jest na stronie www.raport.pse.pl i www.wzmocnijotoczenie.pl