HomeStrona główna KontaktKontakt O nasO nas

20 stycznia 2023 r. odbyły się obchody 160 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego w Gminie Halinów.

Złożyliśmy wieńce pod pomnikiem kuriera powstańczego Ludwika Walesiaka w Chobocie. Mszę św. w kościele św. Anny w Długiej Kościelnej ubogaciła wystawa z Muzeum Ziemi Stanisławowskiej Bogdana Kucia oraz wykład historyka Macieja Sotomskiego na co dzień przewodnika w Muzeum Marszałka J. Piłsudskiego w Sulejówku. Po mszy św. wystąpiła młodzież ze Szkoły Podstawowej w Chobocie oraz odbył się recital wokalisty i kompozytora Mateusza Mijala. Na zakończenie złożyliśmy wieńce pod pomnikiem Powstańców Styczniowych w Długiej Kościelnej.

W obchodach uczestniczył Burmistrz Halinowa Adam Ciszkowski Przewodniczący Rady Miejskiej w Halinowie Marcin Pietrusiński Sekretarz Gminy i Rady Powiatowy Robert Grubek Radni gminni – Dawid Wojda, Jan Papis, Krystyna Sęk, Anna Ludwiniak, Aneta Kostka-Laskus, Mirosław Szmurło, Adam Rudnicki, Radny Powiatowy i Prezes Związku Miejsko-Gminnego OSP z terenu gminy Ireneusz Piasecki, prezes OSP Cisie Jerzy Kowalski, prezes OSP Długa Kościelna Mirosław Lesiński, Skarbnik Gminy Aneta Leleń, a także dyrektorzy szkół i kierownicy jednostek organizacyjnych oraz sołtysi.

Obchody zorganizowało Gminne Centrum Kultury przy współpracy Urzędu Miejskiego w Halinowie.

Kategoria: Główna
  • Facebook
  • YouTube